Czy warto reklamować się na FaceBooku i czy wpływa to na SEO?

Czy warto reklamować się na FaceBooku i czy wpływa to na SEO?

Mający aż dwa miliardy aktywnych użytkowników Facebook to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie. Może być przeglądany zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na tablecie czy smartfonie. Jeżeli masz własną firmę a do tej pory nie reklamowałeś jej oferty na Facebooku, lub też jesteś tam obecny, ale nie przykładałeś jak dotąd wagi do aktywnego promowania w tym miejscu swojego biznesu, czas na zmianę podejścia! Zdecydowanie warto jest zaangażować się w reklamowanie swojej firmy na Facebooku. Poniżej znajdziesz kilka konkretnych ku temu powodów.

Dlaczego warto reklamować się na Facebooku?

 • Stworzenie profilu Twojej firmy na Facebooku oraz regularna emisja reklam daje Ci możliwość znalezienia nowych klientów. Wśród tak licznej grupy użytkowników tego portalu na pewno są osoby, którym oferta Twojej firmy może wydać się interesująca.
 • Facebook umożliwia przekazywanie Twoim klientom ważnych informacji na bieżąco. Dzięki temu mogą się oni szybko dowiedzieć o zmianie lokalizacji biura Twojej firmy, nowych godzinach otwarcia itp. Możesz również poinformować swoich klientów o tym, czym aktualnie żyje Twoja firma. Z pewnością z ciekawością rzucą oni okiem np. na zdjęcia z targów branżowych, konferencji czy też na fotografie dokumentujące zakup nowego, nowoczesnego sprzętu.
 • Zasięg emitowanych przez Ciebie komunikatów reklamowych może znacznie się zwiększyć dzięki temu, że tzw. posty sprzedażowe mogą być promowane bezpośrednio z Twojego facebookowego profilu.
 • Dzięki dostępowi do Menedżera Reklam możesz modyfikować te kampanie marketingowe, które są aktualnie aktywne oraz na bieżąco sprawdzać ich skuteczność.
 • Reklama na Facebooku to dla Ciebie szansa na zaprezentowanie swojej kreatywności, możesz reklamować swoją firmę w niebanalny sposób.
  Regularne publikowanie na Twoim firmowym profilu interesujących, przyciągających uwagę treści oraz odpowiednio prowadzone działania marketingowe pozwolą skutecznie zwiększyć świadomość, rozpoznawalność Twojej marki.
 • Wielką zaletą reklamowania się na Facebooku jest to, że płacisz tylko i wyłącznie za efekty.
 • Facebook umożliwia stałe rozbudowywanie sieci kontaktów. Możesz dotrzeć zarówno do osób, które mogą być zainteresowane Twoją ofertą na tyle, że wkrótce zostaną nowymi klientami Twojej firmy, jak i pozyskać nowych partnerów biznesowych.
 • Na Facebooku możliwy jest remarketing czyli dotarcie do tych ludzi, którzy już kojarzą nazwę Twojej firmy a nawet odwiedzały już jej facebookowy profil, ale które jeszcze nigdy nie zakupiły oferowanego przez nią produktu lub nie skorzystały z dostępnych za jej pośrednictwem usług.
 • A pozycjonowanie? Reklama na FaceBooku wzmacnia widoczność waszego profilu, co przekłada się na ruch. Im mocniejszym profil, tym bardziej oddziały wuje pozytywnie na waszą stronę internetową. Warto pamiętać o jednej kluczowej kwestii, aby profil firmowy na FaceBooku był poprawnie skonfigurowany, z uwzględnieniem czynników SEO. Nie wiecie jak to zrobić, możecie zlecić to specjalistom -> tu oferta.

To najważniejsze z powodów, dla których warto jest zainwestować czas, uwagę i pieniądze w reklamę na Facebooku. Dzięki niej przed Twoją firmą mogą otworzyć się całkiem nowe możliwości. Z tej szansy skorzystało już wiele osób ze świata ( mniejszego lub większego ) biznesu, dołącz do nich i Ty!

Zobacz również
10 najważniejszych aktualizacji po konferencji Google Search On 22
10 najważniejszych aktualizacji po konferencji Google Search On 22
Jacek Kałuża / 16.10.2022

Podczas corocznego wydarzenia Google Search On właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki internetowej ogłosił ważne zmiany w już istniejących opcjach. Oto kilka...

Marketing szeptany – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!
Marketing szeptany – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć!
Marcin Caban / 13.03.2021

Marketing szeptany z ang. whisper marketing i word of mouth marketing to w ostatnim czasie coraz bardziej popularne działania...

Usuwanie fałszywych i negatywnych opinii w Google Maps i nie tylko
Usuwanie fałszywych i negatywnych opinii w Google Maps i nie tylko
Jacek Kałuża / 11.03.2021

W ostatnim czasie coraz częściej zauważane jest w Internecie negatywne zjawisko tworzenia nieprawdziwych i krzywdzących wpisów i opinii, powodujących...