Kampanie reklamowe na Instagramie

Kampanie reklamowe na Instagramie

Chcesz wypromować swoją markę lub firmę w Internecie? Powinieneś sięgnąć po jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych – Instagram. To portal społecznościowy, który opiera się na wykorzystywaniu zdjęć, hasztagów i krótkich opisów. Z dnia na dzień jest coraz bardziej popularny. Liczba użytkowników Instagrama stale wzrasta.

Dane jednego z raportów świadczą o tym, że liczba użytkowników Instagrama wzrosła aż trzykrotnie w porównaniu do wzrostu liczby użytkowników Facebooka. Instagram to wirtualne miejsce, w którym obecnych jest coraz więcej firm, które postanowiły zawalczyć o klienta poprzez interesującą reklamę i content. Aby stworzyć kampanię reklamową na Instagramie, należy na początku stworzyć konto biznesowe. Dzięki temu mamy dostęp do podglądu zaawansowanych statystyk, a także możliwość targetowania reklam. Instagram ma wiele zalet!

Przede wszystkim obecność ogromnej liczby młodych ludzi, którzy mogą stać się klientami, możliwość tworzenia sponsorowanych i odpowiednio stargetowanych reklam, bardzo szybka i skuteczna promocja marki i zwiększanie jej świadomości, interakcja z odbiorcami i nawiązywanie mocnych relacji z nimi, budowanie silnej marki. Reklamy na Instagramie podobnie jak w przypadku Facebooka, opierają się na wykorzystywaniu ciekawych treści i materiałów wizualnych (zdjęcia, grafika, film). Reklamy powinny zawierać call to action, a także przemyślane hasztagi.

Ilość tekstu na grafice nie powinna przekraczać 20%. Efektowna kampania reklamowa na Instagramie pomoże Ci odnieść sukces, wypromować markę, a także zdobyć dużą popularność i nowych klientów. Nie wiesz jak stworzyć kampanie reklamową na Instagramie? Zgłoś się do profesjonalnej agencji reklamowej Combo Marketing! Od lat pracujemy na sukces małych i dużych firm, tworząc skuteczne reklamy! Zainteresowany? Zapraszamy do kontaktu!

< Powrót

Zapisz się do newslettera