Poradnia dietetyczna mojdietetyk.pl Poradnia dietetyczna mojdietetyk.pl
Rezultaty pozycjonowania
mojdietetyk.pl efekty Pozycjonowania
W jaki sposób prowadziliśmy działania?

Dlaczego dobrze prosperująca sieć gabinetów dietetycznych nagle zaczyna tracić swoją pozycję dla większości pozycjonowanych fraz? Gdzie tkwi błąd i co zrobić, żeby odwrócić niepokojącą tendencję? Jakie działania podjąć, by przywrócić wcześniejszą pozycję? Jak wreszcie trafić do nowych klientów i zdobyć ich zaufanie?

Opisywany problem dotyczył naszego klienta. Wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania dla konkretnych fraz jest w przypadku gabinetów dietetycznych jednym z najważniejszych czynników wpływających na zainteresowanie potencjalnych klientów, a w konsekwencji wyniki biznesowe. Dlatego dla naszego Zleceniodawcy niezwykle istotne stało się zlokalizowanie problemu i odbudowanie wcześniejszego statusu.

CEL: Spadek pozycji przeważającej części monitorowanych słów kluczowych okazał się podstawową przyczyną problemu. Co istotne, w przypadku niektórych fraz były to spadki nawet o kilkadziesiąt miejsc. Po wstępnej analizie okazało się, że spadki dotyczą jedynie produktów w obrębie określonych kategorii. W toku dalszych poszukiwań dotarliśmy do usterki. Została ona zlokalizowana w silniku serwisu. W jej wyniku pojawiały się między innymi duplikaty treści. W ten sposób błąd popełniony przez programistów negatywnie odbił się na pozycjonowaniu.

DZIAŁANIE: Akcję marketingową rozpoczęliśmy od zbudowania nowoczesnej witryny internetowej z zaimplementowanym odnośnikiem do portalu społecznościowego Facebook. Kolejnym krokiem stało się efektywne pozycjonowanie. By dotrzeć do klientów lokalnych

WYNIK: Dzięki wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania znacząco wzrósł ruch na stronie. To natomiast przełożyło się na ilość telefonów, zapytań, a przez to zapisów do poradni dietetycznej.

Opinia klienta

Można powiedzieć, że dzięki nim odbiliśmy się od dna, bo wcześniej nasze przychody drastycznie spadały. Tym, co udało im się doskonale, to promocja naszych gabinetów w wyszukiwarce Google oraz pomoc przy budowie nowej strony internetowej.”

Marta Marzec
prezes Mój Dieteyk Sp. z o.o.

Zamów darmowy audyt swojej strony

Wyślij nam adres swojej strony internetowej i dane, a my wykonamy audyt
i sprawdzimy, co można na niej poprawić.

Skontaktuj się z nami

Co badamy wykonując audyt SEO