Szkoła tańca SalsaMe Szkoła tańca SalsaMe
Rezultaty pozycjonowania
SalsaMe efekty pozycjonowania
W jaki sposób prowadziliśmy działania?

Jak wykreować pozytywny wizerunek szkoły tańca, której celem jest zdobycie klientów przynajmniej na kilka sezonów? Zadanie wydawało się o tyle trudne, że dotychczasowe tradycyjne formy reklamy okazywały się nieskuteczne i nasz Zleceniodawca pomimo inwestowanych środków nie uzyskiwał pożądanych rezultatów.

Jednak okazało się, że nawet przy tak niesprzyjających okolicznościach można wykreować silną markę, która wyróżni się na tle pozostałych firm sektora, a jednocześnie przywiąże do siebie klientów na stałe. Co więcej, jak pokazał ten określony przypadek, można wypromować się przy pomocy właściwie jednego głównego kanału dystrybucji i opracowania spójnej koncepcji marketingowej.

CEL: Najistotniejszym problemem, z jakim przyszło zmierzyć się naszemu Zleceniodawcy, było zaistnienie na rynku silnie zdominowanym przez inne, konkurencyjne szkoły tańca. Dlatego głównym celem okazało się stworzenie jednolitego wizerunku i wypromowanie go tak, by marka zaistniała w świadomości odbiorców. Należało stworzyć obraz firmy solidnej, profesjonalnej, dysponującej wysokiej klasy nauczycielami tańca.

DZIAŁANIE: Najważniejszym zadaniem było odświeżenie wizerunku firmy, a jednocześnie położenie nacisku na wieloletnie funkcjonowanie w danym regionie, wypromowanie szkoły jako miejsca z tradycjami o ugruntowanej pozycji, od lat oferującej naukę tańca na najwyższym poziomie.

Pierwsze założenie udało się zrealizować poprzez przebudowę istniejącej, ale nieco przestarzałej strony internetowej. Zyskała ona nowoczesny wygląd i lepszą funkcjonalność. Dzięki optymalizacji i pozycjonowaniu witryna stała się lepiej widoczna w wyszukiwarkach, a klienci zaczęli częściej dzwonić i zapisywać się na zajęcia. Drugi cel udało się osiągnąć poprzez kampanię remarketingową, czyli reklamę skierowaną do osób, które już kiedyś odwiedziły stronę promowanej przez nasz szkoły.

WYNIK: Właściwa optymalizacja nowej witryny i pozycjonowanie pozwalające na osiągnięcie wysokich miejsc w wynikach wyszukiwarek sprawiło, że firma zaczęła być widoczna. Sprawnie przeprowadzone działania pozytywnie wpłynęły na konwersję strony, a tym samym przełożyły się na znaczną ilość telefonów i zapisów na kursy tańca.

Opinia klienta

Solidna, rzetelna firma, z uczciwym systemem rozliczeń i profesjonalnym podejściem do klienta.

Rafał Porębiak
założyciel Salsame

Zamów darmowy audyt swojej strony

Wyślij nam adres swojej strony internetowej i dane, a my wykonamy audyt
i sprawdzimy, co można na niej poprawić.

Skontaktuj się z nami

Co badamy wykonując audyt SEO