Szkoła tańca
SalsaMe

Szkoła tańca SalsaMe

Jak wykreować pozytywny wizerunek szkoły tańca, której celem jest zdobycie klientów przynajmniej na kilka sezonów? Zadanie wydawało się o tyle trudne, że dotychczasowe tradycyjne formy reklamy okazywały się nieskuteczne i nasz Zleceniodawca pomimo inwestowanych środków nie uzyskiwał pożądanych rezultatów.

Jednak okazało się, że nawet przy tak niesprzyjających okolicznościach można wykreować silną markę, która wyróżni się na tle pozostałych firm sektora, a jednocześnie przywiąże do siebie klientów na stałe. Co więcej, jak pokazał ten określony przypadek, można wypromować się przy pomocy właściwie jednego głównego kanału dystrybucji i opracowania spójnej koncepcji marketingowej.

Logo SalsaMe

PRZYKŁADOWE POZYCJONOWANE
SŁOWA KLUCZOWE

Taniec towarzyski Lublin
Zumba Lublin
Taniec Lublin
Salsa Lublin

Cel

Najistotniejszym problemem, z jakim przyszło zmierzyć się naszemu Zleceniodawcy, było zaistnienie na rynku silnie zdominowanym przez inne, konkurencyjne szkoły tańca. Dlatego głównym celem okazało się stworzenie jednolitego wizerunku i wypromowanie go tak, by marka zaistniała w świadomości odbiorców. Należało stworzyć obraz firmy solidnej, profesjonalnej, dysponującej wysokiej klasy nauczycielami tańca.

Działanie

Najważniejszym zadaniem było odświeżenie wizerunku firmy, a jednocześnie położenie nacisku na wieloletnie funkcjonowanie w danym regionie, wypromowanie szkoły jako miejsca z tradycjami o ugruntowanej pozycji, od lat oferującej naukę tańca na najwyższym poziomie.

Pierwsze założenie udało się zrealizować poprzez przebudowę istniejącej, ale nieco przestarzałej strony internetowej. Zyskała ona nowoczesny wygląd i lepszą funkcjonalność. Dzięki optymalizacji i pozycjonowaniu witryna stała się lepiej widoczna w wyszukiwarkach, a klienci zaczęli częściej dzwonić i zapisywać się na zajęcia. Drugi cel udało się osiągnąć poprzez kampanię remarketingową, czyli reklamę skierowaną do osób, które już kiedyś odwiedziły stronę promowanej przez nasz szkoły.

Efekty

Właściwa optymalizacja nowej witryny i pozycjonowanie pozwalające na osiągnięcie wysokich miejsc w wynikach wyszukiwarek sprawiło, że firma zaczęła być widoczna. Sprawnie przeprowadzone działania pozytywnie wpłynęły na konwersję strony, a tym samym przełożyły się na znaczną ilość telefonów i zapisów na kursy tańca.

Rezultat
pozycjonowania

  • 471% Wzrost liczby
    unikalnych użytkowników
  • 113 Nowe słowa
    w TOP 10
  • 4,82 Średnia pozycja
    słów
opinia

Solidna, rzetelna firma, z uczciwym systemem rozliczeń i profesjonalnym podejściem do klienta.